Huvudkalender - Sunderby SK - IdrottOnline Klubb
Hoppa till sidans innehåll

Huvudkalender


Välj annan månad

AUGUSTI 2018

|

Vecka Dag Aktiviteter
31on 1
  • 00:00–23:59
    Kalender: Kalender FF-03
    Samlingsplats: Sundis
    Plats: Sundis
  • 17:00–18:30
    Kalender: Kalender FF-04
    Plats: Byvallen
  • 17:00–18:30
    Kalender: Kalender FP-08
    Plats: Lassevallen
  • 17:00–18:30
    Kalender: Kalender FP-08
    Plats: Lassevallen
  • 18:00–19:00
    Kalender: Kalender J18
    Plats: Ormberget
  • 18:15–20:00
    Kalender: Kalender FP-06
    Plats: Lassevallen
  • 18:30–19:30
    Kalender: Kalender FF-09
    Plats: Lassevallen
  • 18:30–20:00
    18:20
    Kalender: Kalender FP-07
    Plats: Lassevallen
  • 19:00
    Kalender: Kalender FF-06
    Beskrivning: Match i F 12 -06 Grupp C mellan Sävast AIF och Sunderby SK .
    Plats: Tallvallen
  • 19:00–21:00
    Kalender: Kalender IB Herr
    Beskrivning:    
    Plats: sundis
  • 20:00–21:30
    Kalender: Kalender FP-05
    Plats: Olympia
to 2
  • 00:00–23:59
    Kalender: Kalender FF-03
    Samlingsplats: Sundis
    Plats: Sundis
  • 12:00–13:00
    Kalender: Kalender J18
    Plats: Coop
  • 17:30–19:00
    Kalender: Kalender FP-05
    Plats: Sundis
  • 17:30–19:00
    Kalender: Kalender FF-06
    Plats: Lassevallen
  • 17:30–19:30
    Kalender: Kalender FF-03
    Plats: Byvallen
  • 18:30–19:30
    Kalender: Kalender FP09
    Plats: Lassevallen
  • 18:30–20:00
    Kalender: Kalender FF-07
    Plats: Lassevallen
  • 19:00–21:45
    Kalender: Kalender F Dam
    Plats: Sundis
fr 3
  • 00:00–23:59
    Kalender: Kalender FF-03
    Samlingsplats: Sundis
    Plats: Sundis
  • Heldag
    Kalender: Kalender FP-08
    Beskrivning: Fd. Kurirenspelen
    Plats: Gammelstad/Rutvik
  • Heldag
    Kalender: Kalender FF-06
    Plats: Gammelstad
  • Heldag
    Kalender: Kalender FP-06
    Plats: Gammelstad
  • 09:00–11:00
    Kalender: Kalender FF-03
    Plats: Byvallen
  • 09:00–18:00
    Kalender: Kalender FP-05
    Plats: Gammelstad
  • 10:00–23:59
    Kalender: Kalender FP-07
    Beskrivning: Matchtider: Fredag: 10:30 SSK - Svartbjörnsbyn, plan D7 i Gammelstad. 13:50 SSK - RSK, plan D7. Lördag: 11:20 IKF Kalix - SSK, plan R3 i Rutvik....
    Plats: Gammelstad/Rutvik
  • 10:00–23:59
    Kalender: Kalender FF-07
    Beskrivning: Före detta kurirenspelen
    Plats: Gammelstad
  • 11:00–23:59
    Kalender: Kalender FF-04
    Plats: Gammelstad
  • 14:00–16:00
    Kalender: Kalender FF-03
    Plats: Byvallen
  • 19:30–20:15
    Kalender: Kalender Basket P-03/04
    Plats: Skidstugan
lö 4
sö 5
  • 00:00–23:59
    Kalender: Kalender FF-03
    Samlingsplats: Sundis
    Plats: Sundis
  • Heldag
    Kalender: Kalender FP-08
    Beskrivning: Fd. Kurirenspelen
    Plats: Gammelstad/Rutvik
  • Heldag
    Kalender: Kalender FF-06
    Plats: Gammelstad
  • Heldag
    Kalender: Kalender FP-06
    Plats: Gammelstad
  • 00:00–10:00
    Kalender: Kalender FP-07
    Beskrivning: Matchtider: Fredag: 10:30 SSK - Svartbjörnsbyn, plan D7 i Gammelstad. 13:50 SSK - RSK, plan D7. Lördag: 11:20 IKF Kalix - SSK, plan R3 i Rutvik....
    Plats: Gammelstad/Rutvik
  • 00:00–16:00
    Kalender: Kalender FF-07
    Beskrivning: Före detta kurirenspelen
    Plats: Gammelstad
  • 00:00–14:00
    Kalender: Kalender FF-04
    Plats: Gammelstad
  • 09:00–18:00
    Kalender: Kalender FP-05
    Plats: Gammelstad
  • 18:45–20:15
    Kalender: Kalender F Dam
    Plats: Sundis
32må 6
  • 00:00–23:59
    Kalender: Kalender FF-03
    Samlingsplats: Sundis
    Plats: Sundis
  • 07:49–08:49
    Kalender: Kalender J18
    Plats: Ormberget
  • 17:00–18:30
    Kalender: Kalender FP-08
    Plats: Lassevallen
  • 17:00–18:30
    16:50
    Kalender: Kalender FP-07
    Plats: Lassevallen
  • 17:30–18:30
    Kalender: Kalender FF-11
    Samlingsplats: Lassevallen
    Plats: Lassevallen
  • 18:00–20:00
    Kalender: Kalender FF-03
    Plats: Sundis
  • 18:15–20:00
    Kalender: Kalender FP-06
    Plats: Lassevallen
  • 18:30–19:30
    Kalender: Kalender FF-09
    Plats: Lassevallen
  • 19:00–20:30
    Kalender: Kalender FF-04
    Plats: Byvallen
  • 19:30–20:15
    Kalender: Kalender Basket P-03/04
    Plats: Skidstugan
ti 7
on 8
  • 00:00–23:59
    Kalender: Kalender FF-03
    Samlingsplats: Sundis
    Plats: Sundis
  • 17:00–18:30
    Kalender: Kalender FP-08
    Plats: Lassevallen
  • 17:00–18:30
    Kalender: Kalender FF-04
    Plats: Byvallen
  • 18:00–19:00
    Kalender: Kalender J18
    Plats: Ormberget
  • 18:15–20:00
    Kalender: Kalender FP-06
    Plats: Lassevallen
  • 18:30–19:30
    Kalender: Kalender FF-09
    Plats: Lassevallen
  • 18:30–20:00
    18:20
    Kalender: Kalender FP-07
    Plats: Lassevallen
  • 19:15–21:15
    Kalender: Kalender FF-03
    Plats: Byvallen
  • 19:30–20:15
    Kalender: Kalender Basket P-03/04
    Plats: Skidstugan
to 9
  • 00:00–23:59
    Kalender: Kalender FF-03
    Samlingsplats: Sundis
    Plats: Sundis
  • 12:00–13:00
    Kalender: Kalender J18
    Plats: Coop
  • 17:30–19:00
    Kalender: Kalender FP-05
    Plats: Sundis
  • 17:30–19:00
    Kalender: Kalender FF-06
    Plats: Lassevallen
  • 17:30–19:30
    Kalender: Kalender FF-03
    Plats: Byvallen
  • 18:30–19:30
    Kalender: Kalender FP09
    Plats: Lassevallen
  • 18:30–20:00
    Kalender: Kalender FF-07
    Plats: Lassevallen
  • 18:45–20:15
    Kalender: Kalender F Dam
    Plats: Sundis
fr 10
  • 00:00–23:59
    Kalender: Kalender FF-03
    Samlingsplats: Sundis
    Plats: Sundis
  • 16:00–23:59
    Kalender: Kalender FP-07
    Beskrivning: Cup i Kalix, laget sover gemensamt i ett klassrum, vi återkommer om mer detaljer om skola etc. Matchtider: Fredag 10/8: 17:15 SSK - Alvik, plan 7...
    Plats: Kalix
  • 19:30–20:15
    Kalender: Kalender Basket P-03/04
    Plats: Skidstugan
lö 11
  • 00:00–23:59
    Kalender: Kalender FF-03
    Samlingsplats: Sundis
    Plats: Sundis
  • 00:00–23:59
    Kalender: Kalender FP-07
    Beskrivning: Cup i Kalix, laget sover gemensamt i ett klassrum, vi återkommer om mer detaljer om skola etc. Matchtider: Fredag 10/8: 17:15 SSK - Alvik, plan 7...
    Plats: Kalix
sö 12
  • 00:00–23:59
    Kalender: Kalender FF-03
    Samlingsplats: Sundis
    Plats: Sundis
  • 00:00–15:00
    Kalender: Kalender FP-07
    Beskrivning: Cup i Kalix, laget sover gemensamt i ett klassrum, vi återkommer om mer detaljer om skola etc. Matchtider: Fredag 10/8: 17:15 SSK - Alvik, plan 7...
    Plats: Kalix
  • 16:00–17:45
    Kalender: Kalender F Dam
    Plats: Sundis
  • 17:00–18:30
    Kalender: Kalender FP-05
    Plats: Byvallen
  • 19:00–20:30
    Kalender: Kalender FF-04
    Plats: Sundis
33må 13
  • 00:00–23:59
    Kalender: Kalender FF-03
    Samlingsplats: Sundis
    Plats: Sundis
  • 10:00–23:59
    Kalender: Kalender Basket F-05
    Plats: Luleå Energi Arena
  • 13:00–23:59
    Kalender: Kalender HP-07
    Plats: Sunderby ishall
  • 17:00–18:30
    16:50
    Kalender: Kalender FP-07
    Plats: Lassevallen
  • 17:30–18:30
    17:15
    Kalender: Kalender FF-11
    Samlingsplats: Lassevallen
    Plats: Lassevallen
  • 18:00–20:00
    Kalender: Kalender FF-03
    Plats: Sundis
  • 18:15–20:00
    Kalender: Kalender FP-06
    Plats: Lassevallen
  • 18:30–19:30
    Kalender: Kalender FF-09
    Plats: Lassevallen
  • 18:30–20:00
    Kalender: Kalender FP-08
    Beskrivning: Bortamatch mot Storfors
    Plats: Storfors - Heden
  • 19:00–20:30
    Kalender: Kalender FF-04
    Plats: Byvallen
  • 19:30–20:30
    Kalender: Kalender Basket P-03/04
    Plats: Skidstugan
  • 19:50–20:50
    Kalender: Kalender J18
    Plats: Sundis
ti 14
  • 00:00–23:59
    Kalender: Kalender FF-03
    Samlingsplats: Sundis
    Plats: Sundis
  • 00:00–23:59
    Kalender: Kalender Basket F-05
    Plats: Luleå Energi Arena
  • 00:00–16:00
    Kalender: Kalender HP-07
    Plats: Sunderby ishall
  • 13:00–16:00
    Kalender: Kalender HP-07
    Plats: Sunderby ishall
  • 17:00–18:30
    Kalender: Kalender FF-07
    Plats: Lassevallen
  • 17:30–19:00
    Kalender: Kalender FP-05
    Plats: Byvallen
  • 18:00–19:00
    Kalender: Kalender J18
    Plats: Ormberget
  • 18:30–19:30
    Kalender: Kalender FP09
    Plats: Lassevallen
  • 18:30–20:00
    Kalender: Kalender FF-06
    Plats: Lassevallen
  • 18:45–20:15
    Kalender: Kalender F Dam
    Plats: Sundis
  • 19:00–21:00
    Kalender: Kalender FF-03
    Plats: Byvallen
  • 19:30–21:00
    Kalender: Kalender Basket P-03/04
    Plats: Sundis
on 15
to 16
  • 00:00–23:59
    Kalender: Kalender FF-03
    Samlingsplats: Sundis
    Plats: Sundis
  • 00:00–15:00
    Kalender: Kalender Basket F-05
    Plats: Luleå Energi Arena
  • 15:45–17:00
    Kalender: Kalender HP-06
    Plats: Sundis ishall
  • 17:00–18:30
    Kalender: Kalender FP-08
    Beskrivning: Byte av dag pga matcher
    Plats: Lassevallen
  • 17:30–19:00
    Kalender: Kalender FP-05
    Plats: Sundis
  • 17:30–19:00
    Kalender: Kalender FF-06
    Plats: Lassevallen
  • 17:30–19:30
    Kalender: Kalender FF-03
    Plats: Byvallen
  • 18:30–19:30
    Kalender: Kalender FP09
    Plats: Lassevallen
  • 18:30–20:00
    Kalender: Kalender FF-07
    Plats: Lassevallen
  • 18:45–20:15
    Kalender: Kalender F Dam
    Plats: Sundis
  • 19:30–21:00
    Kalender: Kalender Basket P-03/04
    Plats: Sundis
  • 19:50–20:50
    Kalender: Kalender J18
    Plats: Sundis
fr 17
lö 18
  • 00:00–23:59
    Kalender: Kalender FF-03
    Samlingsplats: Sundis
    Plats: Sundis
  • 10:00–11:00
    Kalender: Kalender FF-07
    Beskrivning: Vi möter LSK hemma på lassevallen
    Plats: Lassevallen
  • 17:30–18:45
    Kalender: Kalender FF-06
    Beskrivning: Match i F 12 -06 Grupp C mellan Sunderby SK och Gammelgårdens IF Lag 2.
    Plats: Sundis
sö 19
34må 20
  • 00:00–23:59
    Kalender: Kalender FF-03
    Samlingsplats: Sundis
    Plats: Sundis
  • 17:00–18:30
    Kalender: Kalender FP-08
    Plats: Lassevallen
  • 17:00–18:30
    16:50
    Kalender: Kalender FP-07
    Plats: Lassevallen
  • 17:30–18:30
    Kalender: Kalender FF-11
    Samlingsplats: Lassevallen
    Plats: Lassevallen
  • 18:00–19:30
    Kalender: Kalender FP-06
    Plats: Sundis
  • 18:00–20:00
    Kalender: Kalender FF-03
    Plats: Sundis
  • 18:30–19:30
    Kalender: Kalender FF-09
    Plats: Lassevallen
  • 18:30–19:45
    Kalender: Kalender IB F-99/01
    Plats: Sunderbyn
  • 18:30–20:20
    Kalender: Kalender Basket F-05
    Plats: Gammelstad
  • 19:00–20:30
    Kalender: Kalender FF-04
    Plats: Byvallen
  • 19:30–20:30
    Kalender: Kalender Basket P-03/04
    Plats: Skidstugan
  • 19:50–20:50
    Kalender: Kalender J18
    Plats: Sundis
ti 21
  • 00:00–23:59
    Kalender: Kalender FF-03
    Samlingsplats: Sundis
    Plats: Sundis
  • 17:00–18:30
    Kalender: Kalender FF-07
    Plats: Lassevallen
  • 17:30–19:00
    Kalender: Kalender FP-05
    Plats: Byvallen
  • 18:00–19:00
    Kalender: Kalender J18
    Plats: Ormberget
  • 18:30–19:30
    Kalender: Kalender FP09
    Plats: Lassevallen
  • 18:30–20:00
    Kalender: Kalender FF-06
    Plats: Lassevallen
  • 18:45–20:15
    Kalender: Kalender FP-08
    Beskrivning: Hemmamatch mot Norrfjärden
    Plats: Sundis
  • 18:45–20:15
    Kalender: Kalender F Dam
    Plats: Sundis
  • 19:00–21:00
    Kalender: Kalender FF-03
    Plats: Byvallen
  • 19:30–21:00
    Kalender: Kalender Basket P-03/04
    Plats: Sundis
on 22
  • 00:00–23:59
    Kalender: Kalender FF-03
    Samlingsplats: Sundis
    Plats: Sundis
  • 17:00–18:30
    Kalender: Kalender FF-04
    Plats: Byvallen
  • 17:00–18:30
    Kalender: Kalender FP-08
    Plats: Lassevallen
  • 17:00–18:30
    Kalender: Kalender FP-06
    Plats: Sundis
  • 18:00
    Kalender: Kalender FF-06
    Beskrivning: Match i F 12 -06 Grupp C mellan Luleå SK och Sunderby SK .
    Plats: Hertsö IP
  • 18:30–19:30
    Kalender: Kalender FF-09
    Plats: Lassevallen
  • 18:30–20:00
    18:20
    Kalender: Kalender FP-07
    Plats: Lassevallen
  • 18:30–20:00
    Kalender: Kalender IB F04/06
    Plats: Skidstugan Sunderbyn
  • 18:45–20:30
    Kalender: Kalender IB F-99/01
    Plats: Sunderby sporthall
  • 19:00–20:30
    18:30
    Kalender: Kalender FP-07
    Samlingsplats: Björsbyn
    Plats: Björsbyn
  • 19:30–20:30
    Kalender: Kalender Basket P-03/04
    Plats: Skidstugan
  • 19:50–20:50
    Kalender: Kalender J18
    Plats: Sundis
to 23
  • 00:00–23:59
    Kalender: Kalender FF-03
    Samlingsplats: Sundis
    Plats: Sundis
  • 15:45–17:00
    Kalender: Kalender HP-06
    Plats: Sundis ishall
  • 17:30–19:00
    Kalender: Kalender FP-05
    Plats: Sundis
  • 17:30–19:00
    Kalender: Kalender FF-06
    Plats: Lassevallen
  • 17:30–19:30
    Kalender: Kalender FF-03
    Plats: Byvallen
  • 18:30–19:30
    Kalender: Kalender FP09
    Plats: Lassevallen
  • 18:30–19:30
    Kalender: Kalender FF-07
    Beskrivning: Vi möter Rutvik hemma på våran träningstid. Sista hemmamatchen för i år. De som inte spelar har alltså ledigt denna träning!
    Plats: Lassevallen
  • 18:30–20:00
    Kalender: Kalender FF-07
    Plats: Lassevallen
  • 18:45–20:15
    Kalender: Kalender F Dam
    Plats: Sundis
  • 19:30–21:00
    Kalender: Kalender Basket P-03/04
    Plats: Sundis
  • 19:50–20:50
    Kalender: Kalender J18
    Plats: Sundis
fr 24
lö 25
sö 26
35må 27
  • 00:00–23:59
    Kalender: Kalender FF-03
    Samlingsplats: Sundis
    Plats: Sundis
  • 07:49
    Kalender: Kalender J18
    Plats: Ormberget
  • 17:00–18:30
    Kalender: Kalender FP-08
    Plats: Lassevallen
  • 17:00–18:30
    16:50
    Kalender: Kalender FP-07
    Plats: Lassevallen
  • 17:30–18:30
    Kalender: Kalender FF-11
    Samlingsplats: Lassevallen
    Plats: Lassevallen
  • 18:00–19:30
    Kalender: Kalender FP-06
    Plats: Sundis
  • 18:00–19:30
    Kalender: Kalender Basket F-05
    Plats: ?
  • 18:00–20:00
    Kalender: Kalender FF-03
    Plats: Sundis
  • 18:30–19:30
    Kalender: Kalender FF-09
    Plats: Lassevallen
  • 18:30–19:45
    Kalender: Kalender IB F-99/01
    Plats: Sunderbyn
  • 19:00–20:30
    Kalender: Kalender FF-04
    Plats: Byvallen
  • 19:00–20:30
    Kalender: Kalender FP-05
    Plats: Tallvallen
  • 19:30–20:30
    Kalender: Kalender Basket P-03/04
    Plats: Skidstugan
ti 28
on 29
  • 00:00–23:59
    Kalender: Kalender FF-03
    Samlingsplats: Sundis
    Plats: Sundis
  • 17:00–18:30
    Kalender: Kalender FF-04
    Plats: Byvallen
  • 17:00–18:30
    Kalender: Kalender FP-08
    Plats: Lassevallen
  • 17:00–18:30
    Kalender: Kalender FP-06
    Plats: Sundis
  • 18:00–19:00
    Kalender: Kalender J18
    Plats: Ormberget
  • 18:30–19:30
    Kalender: Kalender FF-09
    Plats: Lassevallen
  • 18:30–20:00
    18:20
    Kalender: Kalender FP-07
    Plats: Lassevallen
  • 18:30–20:00
    Kalender: Kalender IB F04/06
    Plats: Skidstugan Sunderbyn
  • 18:45–20:30
    Kalender: Kalender IB F-99/01
    Plats: Sunderby sporthall
  • 19:30–20:30
    Kalender: Kalender Basket P-03/04
    Plats: Skidstugan
to 30
  • 00:00–23:59
    Kalender: Kalender FF-03
    Samlingsplats: Sundis
    Plats: Sundis
  • 15:45–17:00
    Kalender: Kalender HP-06
    Plats: Sundis ishall
  • 17:30–19:00
    Kalender: Kalender FP-05
    Plats: Sundis
  • 17:30–19:00
    Kalender: Kalender FF-06
    Plats: Lassevallen
  • 17:30–19:30
    Kalender: Kalender FF-03
    Plats: Byvallen
  • 18:30–19:30
    Kalender: Kalender FP09
    Plats: Lassevallen
  • 18:30–20:00
    Kalender: Kalender FF-07
    Plats: Lassevallen
  • 18:45–20:15
    Kalender: Kalender F Dam
    Plats: Sundis
  • 19:30–21:00
    Kalender: Kalender Basket P-03/04
    Plats: Sundis
fr 31

Postadress:
Sunderby SK
Gallringsvägen 4
95442 Södra Sunderbyn

Kontakt:
Tel: 0920-26 11 76
E-post: This is a mailto link

Se all info